अजाद्यतष्टाप्॥४।१।४॥ (To make feminine use Taap suffix)

अज + टाप् -> अज + आ -> अजा।
अत्र आदिर्ञिटुडवः॥१।३।५॥ हलन्त्यम्॥१।३।३॥ इति सूत्रे टाप् इति आ इति भवति।
कृपया पशयतु
http://sanskrit.samskrutam.com/en.grammar-tutorial-miscellaneous-strii-prakaraNa.ashx
http://avg-sanskrit.org/2010/11/14/
http://avg-sanskrit.org/2010/11/14/%E0%A4%A4%E0%A4%BE%E0%A4%B8%E0%A4%BE%E0%A4%AE%E0%A5%8D-fgp/#comments
मम प्रश्नः अस्ति अपि क्षम + टाप् -> क्षमा इति कर्तुं शक्यते?
क्षमः इति क्षम् + अच् + सु -> क्षमः इति भवति।
क्षमः इति क्षम् + घञ् + सु -> क्षमः इति भवति। (नोदात्तोपदेशस्य मान्तस्याऽनाचमे ॥७।३।३४॥)
२०१४-१०-०४ शनिवासरः (2014-10-04 Saturday)